NIEŁATWO jest znaleźć PRAWDZIWĄ PRZYJAŹŁ, ale WARTO O NIĄ WALCZYĆ...
SARA i ADRIANNA przyjaźnią się od wczesnego dzieciństwa. Ale pewnego dnia ADRIANNA zaczyna spędzać coraz więcej czasu z AŚKĄ, najbardziej lubianą osobą w klasie. AŚKA ma swoją paczkę i wszystkie dziewczynki chcą być jej najlepszymi przyjaciółkami. Za wszelką cenę. Od tej pory każdy dzień życia SARY to pełna zakrętów jazda bez trzymanki.
Czy przyjaźń z Adrianną przetrwa mimo wszystko? Czy Sara zawalczy o swoje szczęście? I czy wciąż należy do paczki, czy jednak może już nie?
Powrót posła jest oświeceniową komedią polityczną w trzech aktach pisaną wierszem. Utwór powstał w 1790 roku, czyli w ostatnim momencie nadziei na zreformowanie i przetrwanie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Pomimo że bezpośrednim impulsem do powstania utworu były obrady Sejmu Czteroletniego i próba przekonania posłów do przyjęcia reformatorskiego kierunku, Powrót posła wpisał się na stałe do kanonu literatury polskiej. Utwór posiada wybitne walory artystyczne, a równocześnie przedstawia obraz stylu życia, trosk i postaw politycznych Polaków w przededniu III rozbioru. Państwo Podkomorzowie, w majątku których rozgrywa się akcja dramatu, reprezentują reformatorów, zwolenników ukrócenia samowoli szlachty, wzmocnienia roli państwa, nadania większych praw mieszczanom i chłopom. Konserwatyści, z których najzagorzalszym okazuje się Gadulski, obstają z uporem przy wolnej elekcji i liberum veto. Konfrontacja pomiędzy zwolennikami przeciwnych obozów politycznych zdaje się być nierozerwalną częścią życia codziennego ówczesnych Polaków, a nawet wkradać w intrygi miłosne i dzielić rodziny. Nie dotyczy jedynie Starościny i Szarmanckiego skupionych wyłącznie na sobie, swoich przyjemnościach i luksusie.Lektura dla szkół średnich.