Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
bookbook

Zamek

Autor: Zueco, Luis
Ta książka opowiada o marzeniu ludzi,którzy tysiąc lat temu, z enklawyzawieszonej w czasie przekornie jak baśń,rzucili wyzwanie przeznaczeniu. To heroiczna historia ludzi, którzy kochali, cierpieli, płakali i śmiali się tak samo, jak my. Tych mężczyzn i kobiet, którzy zdołaliwznieść jedną twierdz z najpotężniejszychna świecie: zamek Loarre.

Pomiędzy równiną Tierra Llana i

aragońską częścią Pirenejów usytuowany jest najważniejszy zabytek romańskiej architektury militarnej w Europie: kompleks złożony z zamku i opactwa Loarre, wzniesiony w czasach, gdy były to niebezpieczne ziemie graniczne. Jak powstał? Kto zdobył się na ten wyczyn?

Wszystko się zaczęło, kiedy król Sancho III Wielki postanowił wznieść w niedostępnym, niemal bezludnym zakątku przedgórza fortecę, z której zamierzał kontrolować posunięcia muzułmańskiego przeciwnika. Obietnicą lepszego jutra zwabił na te ziemie gromadkę mężczyzn i kobiet, dla których utrzymanie się przy życiu stanowiło codzienny akt heroizmu.
Byli w tej grupie: lombardzki mistrz budowy, cieśla Juan z synem Fortuńem, łuczniczka Ava, Javierre, chłopak, którego ambicja rosła wraz z murami zamku, oraz kapłan wierny dawnemu obrządkowi liturgicznemu tych ziem, wspierany przez mądrą, tajemniczą Enekę.

Z pomocą dostępnych środków i wiedzy zdołali oni wznieść zamek, który posłużył za kolebkę liczących się królestw średniowiecza i klucz do rekonkwisty.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Luis Zueco ; tłumaczyła Magdalena Pabisiak.
Seria:El Castillo / Zueco Luis : 1
Hasła:Zamek Loarre
Aragonia (Hiszpania)
Powieść historyczna
Powieść obyczajowa
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Fabuła Fraza, 2018.
Opis fizyczny:717 stron : mapy ; 24 cm.
Uwagi:Mapa na wyklejkach. Bibliografia na stronach 713-[714].
Forma gatunek:Książki. Proza.
Zakres czasowy:1027-1082 r.
Powstanie dzieła:2015 r.
Twórcy:Pabisiak, Magdalena. Tłumacz

Odbiorcy:Dorośli.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie historyczne, o tematyce historycznej
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Inne pozycje z serii

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 821-3 hisz.
Numer inw.: 51628
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookNowości z działu Historyczna:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.

Serie (cykl) El Castillo należy czytać w określonej kolejności:

book
Tom 1
Zamek

Ta książka opowiada o marzeniu ludzi,którzy tysiąc lat temu, z enklawyzawieszonej w czasie przekornie jak baśń,rzucili wyzwanie przeznaczeniu. To heroiczna historia ludzi, którzy kochali, cierpieli, płakali i śmiali się tak samo, jak my. Tych mężczyzn i kobiet, którzy zdołaliwznieść jedną twierdz z najpotężniejszychna świecie: [...]

book
Tom 2
Miasto

Rok 1284. Nad najpiekniejszym średniowiecznym miastem świata zapada noc. Potężne góryi niezdobyte obwarowania chronią je przed zakusami sąsiednich królestw. Przespaceruj się po jego wąskich i stromych uliczkach, zajrzyj do tajemniczych zakamarków. Poczuj chłód. Wsłuchaj się w szepty o tajemniczych morderstwach, sekretach cechów [...]

book
Tom 3
Opactwo

Historyczny thriller osadzony w fascynującej średniowiecznej scenerii, pomiędzy murami jednego z najbardziej imponujących średniowiecznych klasztorów w Hiszpanii.Opactwo Santa Maria de Veruela aspirowało do tego, by być niebiańskim miastem, wiernym odzwierciedleniem królestwa nieba, ale prawda jest taka, że zamieszkiwali je zwykli [...]