Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Pafnucy : opowieści o dobrym niedźwiedziu. Cz. 1

Autor: Chmielewska, Joanna
UWAGA! OSTRZEŻENIE! To nie są tylko historie dla dzieci!
Był sobie pewien las, a w tym lesie żyły różne zwierzątka... Bo to nie był zwyczajny las, a i jego mieszkańcy prezentowali się nadzwyczaj oryginalnie. Łagodny i życzliwy wszystkim niedźwiadek Pafnucy, pożerający w dużych ilościach ryby prosto z wody, z okazjonalną wadą wymowy.
Opętana wszechpotężna

ciekawością wydra Marianna, z owej ciekawości pakująca w kłopoty swoich sąsiadów. Złośliwy, ale i niepozbawiony dobrych odruchów lis Remigiusz, którego wybitną zaletą okazała się znajomość ludzkiego języka. I jeszcze nadopiekuńcza sarenka Klementyna z dwójką uroczych dzieciaków, stateczne stado dzików, sroka z jej słabością do wszystkiego, co błyszczy, dzielne bobry, rodzina wilków, dzięcioł i kima, i zięba, i... Poza tym nadzwyczaj przydatny pies ze stadem krów i końmi a przede wszystkim leśniczy, który jako przedstawiciel rasy ludzkiej budzi ciepłe uczucia.
Bo z resztą ludzi bywa inaczej... Raz taki jeden z drugim zakopie w ziemi jakiś dziwny pakunek... Przecież trzeba go wydostać, obejrzeć, rozwłóczyć, a potem zatrzymać pchające się nachalnie do lasu tabuny ludzi. Trzeba po nich posprzątać, a czasem, choćby z hukiem lekko postraszyć.
A jeśli ktoś leży w lesie i śpi na deszczu, do tego cały pachnie chorobą i nieszczęściem? Kto go ogrzeje w nocy, kto zdejmie konar z nogi, kto nakarmi wymyślnymi daniami, oferowanymi tylko w lesie? Pafnucy coś wymyśli...

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Joanna Chmielewska ; [il. Włodzimierz Kukliński].
Hasła:Opowiadanie dziecięce polskie - 20 w.
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo Klin, cop. 2012.
Opis fizyczny:125, [3] s. : il. kolor. ; 29 cm.
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz
Spis treści:

  1. Skarb w lesie
  2. Wielkie sprzątanie
  3. Katastrofa leśniczego

Zobacz spis treściSprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 51
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: II
Numer inw.: 24207
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.