Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
bookbook

Wszystkie jasne miejsca

Tyt. oryg.: "All the bright places, 2015".

Autor: Niven, Jennifer
Theodore Finch codziennie rozmyśla nad różnymi sposobami pozbawienia się życia, a jednocześnie nieustannie szuka czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie.
Violet Markey żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczce od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry.
Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej

wieży, sześć pięter nad ziemią, nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie. A gdy ta zaskakująca para zaczyna pracować razem nad projektem geograficznym, by odkryć "cuda" Indiany, ruszają - jak to określa Finch - tam, gdzie poprowadzi ich droga: w miejsca maleńkie, dziwaczne, piękne, brzydkie i zaskakujące. Zupełnie jak życie.Wkrótce tylko przy Violet Finch może być sobą - śmiałym, zabawnym chłopakiem, który wcale nie jest takim wariatem, za jakiego go uważają. I tylko przy Finchu Violet zapomina o odliczaniu dni, a zaczyna je przeżywać. Uczy się żyć od chłopaka, który pragnie umrzeć.

Odważna i piękna opowieść o miłości, przeżywaniu życia i młodych ludziach, którzy znajdują siebie nawzajem, stojąc na skraju przepaści.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Jennifer Niven ; przełożyła Donata Olejnik.
Hasła:Powieść młodzieżowa amerykańska - 21 w.
Adres wydawniczy:Wrocław : Wydawnictwo Bukowy Las, cop. 2015.
Opis fizyczny:424 s. ; 21 cm.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie obyczajowe
Powieść i opowiadanie dla dorosłych i młodzieży
Young Adult
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 821-3 amer.
Numer inw.: 47301
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów


Nowości z działu Obyczajowa:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook

Komentarze (1)
Joanna
avatar

Posty: 38

Wysłany: 2016-01-21 17:56:35

Historia nastolatków, zmagających się z utratą. Utratą bliskiej osoby, poczucia własnej wartości, sensu życia. To również przekonujący obraz choroby psychicznej. Czy uczucie, jakie łączy niedoszłych młodych samobójców jest w stanie pokonać ich wszystkie trudności i wszystko naprawić? Czy Finch sprawi, że Violet wsiądzie jeszcze kiedyś do samochodu? Czy Violet uwolni Fincha od opanowujących go stanów odrętwienia? Jaki w pływ na nich i ich związek będzie mieć rodzina, nauczyciele, koledzy ze szkoły, specjaliści?
Podczas lektury wyczuwa się, że temat jest bliski autorce. Warto przeczytać posłowie, w którym wyjaśnia swoje motywacje i doświadczenia, a także podaje pewne przydatne dane.
To książka, która zadaje wiele ważnych pytań i poszukuje recept na wiele ważnych problemów. Dlaczego pewne złe rzeczy się zdarzają? Dlaczego akurat tym osobom? Czy jest gdzieś wyjaśnienie każdej wątpliwości? Czy istnieje Wielkie Potwierdzenie? Jednocześnie nie jest to bardzo ciężka lektura. Opisuje wiele sytuacji humorystycznych, a jej bohaterami są inteligentni trochę zadziorni, bardzo romantyczni niewinni młodzieńczą miłością licealiści.
Przez pierwsze 100 stron nie mogłam się wciągnąć w lekturę. Zastanawiałam się nawet, czy jej nie odłożyć. Na szczęście dałam jej szansę.


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.