Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Kalifat terroru : kulisy działania Państwa Islamskiego

"Kulisy działania Państwa Islamskiego "
Tyt. oryg.: "État islamique : [organigramme, financements, filieres], ".

Autor: Laurent, Samuel.
Samozwańczy kalifat, powstały na terytorium Iraku i Syrii, szerzący terror nie tylko wśród społeczeństw Zachodu, lecz również wśród swoich pobratymców. Francuski dziennikarz wykorzystuje swoich informatorów działających w najważniejszych organizacjach terrorystycznych, by spojrzeć prosto w oczy nowemu wymiarowi zorganizowanego ekstremizmu. Terroryzm Państwa Islamskiego według Laurenta to nie tylko działania militarne i zamachy - to również zdobywanie kapitału, internetowa propaganda oraz stopniowe zwiększanie swoich wpływów.


Odpowiedzialność:Samuel Laurent ; przeł. Ewa Kaniowska.
Hasła:2001-
Adres wydawniczy:Warszawa : Wydawnictwo W.A.B. - Grupa Wydawnicza Foksal, 2015.
Opis fizyczny:170, [1] s. ; 21 cm.
Uwagi:Tyt. oryg.: L`État islamique : [organigramme, financements, filieres], 2014.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 57
ul. Chełmżyńska 27/35

Sygnatura: 323
Numer inw.: 13814
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowekzamów
Komentarze (1)
Inspektor
avatar

Posty: 95

Wysłany: 2016-03-19 13:56:29

Dwa hasła: Kalifat i terror, „ robią” furorę w mediach. Więc czytam i czytam i nie bardzo mogę się zorientować o co tu naprawdę chodzi: jak, skąd, dokąd i kiedy – oto pytania które często sobie zadaję, gdy słyszę lub widzę te dwa słowa.
Nic więc dziwnego, że od razu zarezerwowałam sobie „ Kalifat terroru” , mając nadzieje na zgłębienie tematu.
Książka jednak trochę rozczarowuje.
Samuel Laurent napisał ciekawą, ale mało wnikliwą analizę kalifatu. Bardzo brakuje rozwinięcia niektórych podrozdziałów. Wiedza autora wydaja się olbrzymia, ale moim zdaniem zbyt szybko i w zbyt mało przystępny sposób chciał ją przekazać.
Na duży plus należy zaliczyć, że Laurent opisuje genezę i ideologie tego sztucznego tworu, wskazuje na krótkowzroczność Francji, Ameryki. Ubolewa, że strumień petrodolarów nadal zasila kieszeń Państwa Islamskiego, że to doskonale zorganizowana armia, do której zgłasza się lub jest siłą wcielana rzesza żołnierzy, nawet Europejczyków. Szczególnie oni są pożądanym towarem medialnym, bo występują przecież przeciwko zachodnim wartościom, w których zostali wychowani i przeszli konwersje na islam...
Bardzo fajna końcówka książki tj. ocena faktycznych poczynań własnego rządu (w tym przypadku Francuskiego) i ocena Samuela co do tych ruchów.


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.