Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Null

Autor: Twardoch, Szczepan




Nadziei nie ma. Jest błoto, drony i betonowy strop piwnicy, jeśli masz dość szczęścia, i bunkier, który nazywasz blindażem, a zwykle jest marną jamą w ziemi. O co więc walczysz? Czy wierzysz jeszcze w sens tej walki? Na pierwszej linii frontu - na "nullu" - w odciętym rzeką kawałku świata, którego nie można oddać, choć się go nie ocali, Koń i jego towarzysze wypatrują światła,

wiedząc, że to, które nadejdzie, będzie raczej rozpalającą niebo eksplozją. Na nullu braterstwo i odwaga nabierają nowego znaczenia, racjonalność ustępuje intuicji, przesądom i wierze. Są ochotnicy i są mobiki, którzy nie chcą walczyć, jest miłość krótka jak życie na froncie i bywa też internet ze starlinka. Koń to rozumie, chociaż żołnierzem jest od niedawna. Wszystko, w co dotąd wierzył i co kochał, umarło, zostawił więc za sobą zgliszcza dawnego życia w Polsce i wyjechał walczyć i szukać odkupienia - a może śmierci? Obumarły w środku poznaje Zuję, pierwszą, która nosi to imię. Zuja wyzwala w nim to, co uważał za dawno martwe. Przeszłość, o której Koń nie mówi i nie chce myśleć, ciągle powraca. Jest też pies, którego nie uzdrowił mag z Tadżykistanu.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Twardoch.
Hasła:Agresja rosyjska na Ukrainę (2022)
Ludność cywilna
Ukraińcy
Wojna
Wojsko
Żołnierze
Życie codzienne
Ukraina
Powieść
Literatura polska
Adres wydawniczy:Warszawa : Marginesy, 2025.
Wydanie:Wydanie pierwsze.
Opis fizyczny:275, [5] stron ; 21 cm.
Uwagi:Na stronie tytułowej wyłącznie nazwisko autora, nazwa właściwa Szczepan Twardoch. W obrębie wydania nakłady w oprawie twardej lub miękkiej. W obrębie wydania nakłady z różnymi ISBN-ami.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2025 r.
Powiązane zestawienia:Powieść i opowiadanie obyczajowe
Skocz do:Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki
Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 61736
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 022192
do dnia: 2025-05-19


Lista rezerwacji: 016192 023004 024491 021664 020113

schowekrezerwuj


5
więcejrezerwuj

Wyp. nr 61
ul. Mieczysława Niedziałkowskiego 25

Sygnatura: 821-3 pol.
Numer inw.: 46873
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 025522
do dnia: 2025-04-24


Lista rezerwacji: 022538 002199 023484

schowekrezerwuj


3
więcejrezerwuj


Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki:

bookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbookbook


Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.