Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Argylle

Autor: Conway, Elly.
"Im lepszy szpieg, tym większe kłamstwo."Luksusowy pociąg pędzący w kierunku Moskwy i randka z przeznaczeniem. Samolot CIA zestrzelony w dżungli w dżunglach Złotego Trójkąta. Nazistowska zdobycz ukryta w górach południowo-zachodniej Polski. Zaginiony skarb, ósmy cud świata, który zniknął na siedem dekad. I tylko jedna szansa na odkupienie.Ambicje rosyjskiego magnata biznesu, marzącego o przywróceniu Rosji dawnej

wielkości, zapoczątkowują łańcuch wydarzeń, który doprowadza świat na skraj chaosu. Tylko żywa legenda CIA - szefowa wywiadu Frances Coffey - może zapobiec katastrofie. Ale do tego potrzebuje pomocy kogoś wyjątkowego.Do akcji wkracza Argylle. Był jeszcze nastolatkiem, gdy jego życie legło w gruzach. Pogrążył się w apatii i odciął od świata. Wszystko zmieniło się w dniu, w którym powodowany współczuciem dokonał pewnego brawurowego wyczynu, zwracając na siebie uwagę najbardziej wpływowej kobiety w tajnych służbach.Coffey zna mroczą przeszłość Argylle’a. Wie, co go dręczy. Ale wie również, że wszystkie życiowe perypetie uczyniły z Argylle’a idealnego kandydata na członka zespołu, który będzie musiał stawić czoła jednemu z najpotężniejszych ludzi na świecie. Po przyspieszonym kursie szpiegowskiego rzemiosła Argylle zostaje wciągnięty w wir wydarzeń, którzy rzuca go w coraz to nowe, zapierające dech miejsca: począwszy od dżungli Tajlandii przez bulwary Monako i klasztory na Athos, aż po ukrytą w górach jaskinię.To pełna zaskakujących zwrotów akcji opowieść o człowieku biorącym udział w śmiertelnie niebezpiecznej rozgrywce, z której albo wyjdzie silniejszy, albo nie wyjdzie z niej wcale.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Elly Conway ; przełożyli Michał Strąkow, Xenia Wiśniewska.
Hasła:Agenci CIA
Bursztynowa komnata
Ludzie bogaci
Szpiegostwo
Powieść szpiegowska
Thriller
Literatura amerykańska
Adres wydawniczy:Kraków : Insignis Media, copyright 2024.
Opis fizyczny:521, [1] strona ; 21 cm.
Uwagi:Tytuł oryginału: Argylle. Na okładce: Najbardziej niesamowite połączenie filmu i powieści szpiegowskiej od czasów Iana Fleminga, Matthew Vaughn.
Forma gatunek:Książki. Proza.
Powstanie dzieła:2023 r.
Twórcy:Strąkow, Michał. Tłumaczenie

Wiśniewska, Xenia. Tłumaczenie

Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 821-3 amer. K
Numer inw.: 60088
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 003445
do dnia: 2024-05-13
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.