Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Jelita, mózg i spółka czyli Psychobiotyczna rewolucja

Tytuł oryginału: "Psychobiotic revolution : mood, food, and the new science of the gut-brain connection".
"Psychobiotyczna rewolucja "

Autor: Anderson, Scott C.
Tylko 1% genów w ustroju człowieka należy do jego genomu. Pozostałe 99% - te należące do drobnoustrojów - nieustannie się zmienia. Każdego ranka jesteś zatem kimś innym. Czy te masy bakterii sterują twoim mózgiem? Odpowiedź brzmi: tak! Jelitowa flora bakteryjna potrafi wpływać na twoje zachowania, decyzje i upodobania oraz kształtować nastroje. W tej książce autorzy wywracają do góry nogami

(dosłownie) obowiązujące schematy. Ujawniają, jakie znaczenie dla zdrowia, w tym psychicznego, ma praca jelit i to, co jesz oraz jak działa oś mózgowo-jelitowa. Pomagają w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych. Prezentują produkty spożywcze najwłaściwsze dla jelit, w tym psychobiotyki, dzięki którym możesz wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie. Bo porządek w brzuchu potrafi nie tylko zapewnić ci lepszy humor, ale także usprawnić myślenie, poprawić pamięć oraz rozprawić się z depresjami i stanami lękowymi, a także szeregiem schorzeń, jak choroby Parkinsona i Alzheimera, nieswoiste zapalenie jelit, zespół jelita drażliwego, otyłość, łuszczyca, egzema, zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane czy autyzm. Książka zgłębia tajniki zdumiewającej komunikacji brzucha z mózgiem (i na odwrót), ujawnia, jak nad nią zapanować oraz jak łatwo i bezpiecznie przeciągnąć naturę na swoją stronę. Okazuje się, że kontrolę nad własnym ciałem można przywrócić zwykłą, naturalną dietą uzupełnioną określonymi mikrobiologicznymi produktami spożywczymi i suplementami. U zdumiewająco wielu osób taka zmiana bywa równie skuteczna jak leczenie. To zadziwiająca opowieść o tym, jak drobnoustroje oddziałują na twój umysł. To psychobiotyczna rewolucja.

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Scott C. Anderson oraz John F. Cryan i Ted Dinan ; tłumaczenie: Jacek Sikora.
Hasła:Drobnoustroje
Jelita
Mózg
Psychobiotyki
Zdrowe żywienie
Poradnik
Adres wydawniczy:Warszawa : Burda Publishing Polska, copyright 2018.
Wydanie:Wydanie polskie.
Opis fizyczny:318, [2] strony : ilustracje ; 23 cm.
Uwagi:Tytuł oryginału: The psychobiotic revolution : mood, food, and the new science of the gut-brain connection. U dołu strony tytułowej nazwa wydawcy oryginału: National Geographic. Bibliografia na stronie 310. Indeks.
Forma gatunek:Ksiażki. Poradniki i przewodniki.
Dziedzina:Medycyna i zdrowie
Powstanie dzieła:2017 r.
Twórcy:Cryan, John F. Autor

Dinan, Timothy G. Autor

Sikora, Jacek. (1950- ). Tłumaczenie

Powiązane zestawienia:Medycyna
Zdrowie
Poradniki
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 61
Numer inw.: 58265
Pozycja wypożyczona

Wypożyczona przez: 020432
do dnia: 2024-08-23
schowekrezerwuj
więcejrezerwuj

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.