

Lepsza miłość niż brak miłości
Tytuł oryginału: "Kärlek är bättre än ingen kärlek, ".
Duni od kilku tygodni nie ma w szkole, bo jest chora. Jednak kiedy Poducha, Mattis i Beni przychodzą do niej z jajem wielkanocnym pełnym słodyczy od całej klasy, nikt im nie otwiera. Dlaczego Duni nie ma w domu? Również Frida, jej najlepsza przyjaciółka, która mieszka w Uppsali, nie miała od dawna z Dunią kontaktu. Frida właśnie przyjechała z mamą i młodszą siostrą do domku na wyspie zrobić wiosenne porządki.
Frida tak bardzo tęskni za Dunią, że wrzuca do morza list w butelce, mając nadzieję, że odczyta go ktoś, kto widział Dunię. Bo co się z nią dzieje? I kiedy się wreszcie spotkają?
Książki o Duni to historie o uczuciach i przeżyciach bliskich dziecku opowiedziane z jego perspektywy. Przeznaczone są dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają: prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.
Opis pochodzi od wydawcy
Odpowiedzialność: | napisała Rose Lagercrantz ; zilustrowała Eva Eriksson ; przełożyła ze szwedzkiego Marta Dybula. |
Hasła: | Tęsknota Uczucia Powieść Literatura szwedzka |
Adres wydawniczy: | Poznań : Zakamarki, 2020. |
Wydanie: | Wydanie pierwsze. |
Opis fizyczny: | 207, [3] strony : ilustracje ; 22 cm. |
Uwagi: | Stanowi część cyklu powieści o Duni. |
Forma gatunek: | Książki. Proza. |
Powstanie dzieła: | 2019 r. |
Twórcy: | Dybula, Marta. Tłumaczenie Eriksson, Eva. (1949- ). Ilustracje |
Przeznaczenie: | Dla początkujących czytelników. |
Odbiorcy: | Dzieci. 6-8 lat. |
Skocz do: | Inne pozycje tego autora w zbiorach biblioteki |
Dodaj recenzje, komentarz |
Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):
(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)