Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

10 minut uważności : jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem

Tytuł oryginału: : "10 mindful minutes : giving our children and ourselves the social and emotional skills to reduce stress and anxiety for healthier, happier lives, ".
"Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem "
Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze?Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi?Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej?Niestety - dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga

się z depresją i innymi problemami psychicznymi.Potrzeba rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych.Wieloletnie zainteresowanie praktykowaniem świadomej troski oraz zaangażowanie na rzecz dobrostanu dzieci skłoniło Goldie Hawn do założenia Hawn Foundation*, która wspiera badania naukowe służące rozwijaniu sposobów pomagania dzieciom w odnajdywaniu szczęścia i poprawianiu wyników w nauce oraz wykorzystywaniu własnego potencjału. Opracowany przez fundację program MindUP, realizowany przez nauczycieli z całego świata, służy przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania mózgu oraz tego, jak myśli i uczucia wpływają na zachowanie. Program ten daje dzieciom narzędzia społeczne i emocjonalne ułatwiające radzenie sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami, umożliwiające wyciszenie umysłu, utrzymanie skupienia oraz rozwijanie współczucia i empatii - a w ostatecznym rozrachunku osiągnięcie szczęścia.Książka 10 minut uważności jest równie praktyczna, jak inspirująca. Stanowi odzwierciedlenie niezwykłego sukcesu programu MindUP, który: promuje proste techniki, takie jak świadome oddychanie, odczuwanie i myślenie, w łatwych krokach pokazuje rodzicom i dzieciom, jak skupiać się na wdzięczności, uprzejmości i optymizmie w celu poprawy relacji międzyludzkich, pokazuje, jak zwiększyć wydajność dzięki lepszej koncentracji oraz prowadzić zdrowe emocjonalnie, szczęśliwe życie!

Zobacz pełny opis
Odpowiedzialność:Goldie Hawn, Wendy Holden ; przedmowa Daniel J. Siegel ; przekład Michał Lipa.
Seria:Laurum
Hasła:Dzieci
Dobrostan psychiczny
Mindfulness
Odporność psychiczna
Radzenie sobie ze stresem
Relacje międzyludzkie
Rozwój emocjonalny
Rozwój społeczny
Uczucia
Uwaga (psychologia)
Poradnik
Adres wydawniczy:Warszawa : MT Biznes, 2013.
Opis fizyczny:268 stron ; 22 cm.
Uwagi:U dołu okładki: W środku proste, praktyczne ćwiczenia dla dzieci i rodziców! Bibliografia na stronach [249] - 258. Indeks.
Forma gatunek:Książki. Poradniki i przewodniki.
Dziedzina:Psychologia
Rodzina, relacje międzyludzkie
Powstanie dzieła:2011 r.
Twórcy:Hawn, Goldie . Autor

Holden, Wendy . Autor

Siegel, Daniel J. . Przedmowa

Odbiorcy:Rodzice.
Skocz do:Dodaj recenzje, komentarz

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 51
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 37 KR
Numer inw.: 27390
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.