Biblioteka Publiczna

w Dzielnicy REMBERTÓW m.st. Warszawy

book
book

Przeklęta ziemia : wyprawy do miejsc zatraconych, często nieprzyjaznych i trudnych do zrozumienia, ale może właśnie dlatego tak ciekawych i prowokujących

Tyt. oryg.: "Tony Wheeler`s bad lands ".

Autor: Wheeler, Tony
W epoce plastikowych noży w samolotach, w świecie, w którym coraz bardziej egzotyczne miejsca są dostępne dla turystów w formie all inclusive, Tony Wheeler może pochwalić się czymś niezwykłym.
Autor, znany podróżnik, założyciel wydawnictwa Lonely Planet, odwiedził wszystkie "przeklęte" kraje, o których obecnie często donoszą serwisy informacyjne. Przeklęta ziemia to błyskotliwa relacja z

pierwszej ręki, w której autor opowiada o swoich podróżach po krajach reprezentujących najbardziej restrykcyjne i niebezpieczne reżimy na świecie: Afganistanie, Albanii, Arabii Saudyskiej, Birmie, Iraku, Iranie, Korei Północnej, Kubie i Libii. Stosunek poszczególnych krajów do praw człowieka, terrpryzmu i polityki zagranicznej skłania autora do pytań: "Co tak naprawdę sprawia, że kraj jest przeklęty?" oraz "Jaki stopień zła to prawdziwe zło?" - wnikliwy podróżnik stawia te pytania nieustannie, obracając się w barwnym towarzystwie miejscowych postaci i dość specyficznych przewodników wycieczek, rozmyślając nad historią i obalając popularne mity.

Ten fascynujący opis życia w całkowicie lub częściowo wyizolowanych krajach powinien zaciekawić każdego, kto interesuje się obecną sytuacją na świecie.

Zobacz pełny opis

Sprawdź dostępność, zarezerwuj (zamów):

(kliknij w nazwę placówki - więcej informacji)

Wyp. nr 55
ul. Gawędziarzy 8

Sygnatura: 910.4
Numer inw.: 43052
Dostępność: można wypożyczyć na 30 dni

schowek

Dodaj komentarz do pozycji:

Swoją opinię można wyrazić po uprzednim zalogowaniu.